menusearch
samaakilam.ir

سمعک داخل گوشی چیست خرید سمعک در ایلام

به وب سایت رسمی کلینیک تخصصی شنوایی و سمعک مرکزی ایلام خوش آمدید

(116)
(0)
سمعک داخل گوشی

سمعک داخل گوشی چیست ؟

سمعک CIC به کدام مدل از سمعکها گفته میشود ؟

 

 

 

به مدلهایی از سمعکها که تمام قطعات آن در داخل کانال گوش قرار میگیرد، سمعک داخل گوشی یا CIC گفته میشود.

در بیشتر موارد پوسته یا جلد بیرونی سمعک بر اساس قالبی که از گوش شخص کمشنوا تهیه میگردد، ساخته میشود .

افرادی که کانال گوش بازتری دارند، بهتر میتوانند از این مدل استفاده کنند .

پس از ثبت سفارش سمعک داخل گوشی ممکن است توسط متخصص شنوایی شناس یک قالب گیری اولیه از گوش بعمل آید، این قالب جهت ساخت پوسته سمعک به لابراتوار شرکت ارسال خواهد شد.

 تمام قطعات سمعک داخل گوشی توسط شرکت مادر که عمدتا در اروپا یا آمریکا مستقر هستند، ساخته شده و فقط قرار گرفتن آن قطعات در داخل پوسته سمعک توسط لابراتوار تخصصی ایران انجام میشود .

حتما بخوانید: "سمعک از چه قطعاتی ساخته میشود ؟ "(کلیک کنید)

پس از اتمام مراحل ساخت سمعک داخل گوشی، سمعک جهت اعمال تنظیمات نزد شنوایی شناس فرستاده میشود، شنوایی شناس بر اساس وضعیت شنوایی کاربر و همچنین سن، جنسیت و سایر عوامل موثر، تنظیمات اولیه را اعمال میکند .

 

هشدار:سمعک داخل گوشی یک وسیله 100% شخصی است و بر اساس شکل گوش و وضعیت شنوایی کاربر سمعک ساخته و تنظیم شده است و چنانچه در گوش شخص دومی قرار بگیرد علاوه بر مشکلات بهداشتی که وجود خواهد داشت قطعا" با شکل گوش شخص دوم سازگاری ندارد و در بیشتر موارد باعث زخم، التهاب و بدنبال آن ایجاد عفونت در داخل کانال گوش خواهد شد . (به هیچ عنوان سمعک داخل گوشی شخص دیگیری را در کانال گوش خود وارد نکنید حتی جهت کنجکاوی یا تست صدای سمعک ...).

 

 

 

سمعک داخل گوشی هم مانند سایر سمعکها از محدودیت ها و مزایای خاص خود برخوردار هستند.

 

محدودیت های استفاده از سمعک داخل گوشی :

  •  میزان آسیب شنوایی نباید از حد خاصی کمتر باشد

زمانی که سمعک یا هر چیز دیگری کانال گوش را مسدود کند صدای خود شخص در فرکانس های بم بیشتر تقویت میشود و در این حالت  فرد صدای خود را بصورت غیرطبیعی میشنود .

در شمار زیادی از افرادی که فرکانس های بم آنها کمتر آسیب دیده است و یا میزان شنوایی در این ناحیه بصورت طبیعی باشد، شخص به محض شنیدن صدای سمعک از پیچیدن صدای خود در گوشش و به هم خوردن کیفیت صدای  خود ناراضی خواهد بود  و تا حدودی دقتش در هنگام گفتن مکالمات عادی کاهش پیدا میکند.( هرچند با تکنولوژی های جدید و پیشرفتهای صورت گرفته در سمعکها تا حدود زیادی به این محدودیت فائق آمدهایم و در بسیاری از افراد این محدودیت را نداریم ولی با این حال باز هم در کسانی که میزان شنواییشان در این محدوده کاملا طبیعی باشد، با مشکل روبرو میشویم.

اما در افرادی که آسیب شنوایی همه محدوده شنواییشان را در بر گرفته است و تمام فرکانسهای شنوایی دارای میزانی از آسیب هستن (مثلا حد اقل 25 دسی بل آسیب شنوایی در فرکانسهای بم را داشته باشند) بدلیل این که این افراد نمیتوانند تغیرات خفیف بوجود آمده در صدا را بشنوند و احساس کنند، فقط از مزایای خوب شنیدن توسط سمعک استفاده خواهند برد .

 در این افراد ما میتوانیم بدون هیچ نگرانی سمعک داخل گوشی مناسب را برای شخص تجویز و تنظیم کنیم . این کاربران صدای سمعک را بصورت کاملا عادی میشنوند.

تشخیص و مشاوره در مورد این که چه نوع سمعکهایی میتواند مناسب شنوایی شما باشد در "کلینیک تخصصی شنوایی و سمعک مرکزی ایلام"(کلیک کنید)بصورت تخصصی به شما توضیح داده خواهد شد .

 

  • میزان