menusearch
samaakilam.ir

مزیتهای سمعک پشت گوشی سمعک ایلام نمایندگی سمعک پشت گوشی در ایلام

به وب سایت رسمی کلینیک تخصصی شنوایی و سمعک مرکزی ایلام خوش آمدید

(90)
(0)
سمعک پشت گوشی

سمعک پشت گوشی چیست ؟ Hearing Aid BTE

 

 

این مدل از سمعکها در پشت گوش کاربر قرار میگیرد، صدای سمعک از طریق تیوپ نازکی به داخل قالب و سپس به کانال گوش وارد میشود .

تمام قطعات این نوع سمعک در شرکت مادر (واقع در آمریکا یا اروپا ) ساخته و در همانجا در داخل بدنه سمعک قرار داده میشوند و بعبارتی از آن شرکت بصورت آکبند ارسال میشود .

در بیشتر موارد لایه نانو ضد آب یا مقاوم به آب هم در خود شرکت مادر بر روی این قطعات و بدنه سمعک اضافه مبشود تا احتمال خراب شدن سمعک پایین آید .

میتوان گفت تمام کسانی که نیازمند استفاده از سمعک هستند، براحتی میتوانند از این نوع سمعک استفاده کنند، این نوع از سمعکها پاسخگوی  تمامی افرادیست که نیازمند استفاده از سمعک هستند (که البته در مواردی باید از مدلهای به روز تر و پیشترفته تر استفاده شود ).

 

چگونه سمعک پشت گوشی تجویز میشود ؟

جهت سفارش ساخت این نوع سمعک متخصص شنوایی ابتدا ارزیابی های دقیقی از میزان کاهش شنوایی شما انجام خواهد داد و سپس مشاوره لازم را ارائه میکند و شما میتوانید مدل سمعک خود را متناسب با بودجه ای که در نظر دارید سفارش دهید .

در مرحله بعدی شنوایی شناس قالبگیری و اندازه گیری های لازم از گوش شما را انجام خواهد داد .

و این قالب اولیه جهت ساخت قالب اصلی به لابراتوار شرکت ارسال میشود و بر اساس دستورات شنوایی شناس نوع و فرم قالب متناسب با مدل سمعک شما، در لابراتوار تخصصی شرکت ساخته میشود .

پس از ساخت قالب، سمعک بهمراه قالب نزد شنوایی شناس فرستاده میشود تا بر اساس نیازهای شنوایی شما، الگوی کمشنواییتان، محیط صوتی که در آن قرار دارید و همچنین سبک زندگی، تنظیمات تخصصی و دقیقی را اعمال کند . 

پس از طی پروسه اعمال تنظیمات سمعک " در کلینیک تخصصی شنوایی و سمعک ایلام " طی یک جلسه در فضایی آرام و بدون استرس آموزش کامل تمیز کاری، نگهداری و چگونگی استفاده از سمعک، به شما ارائه میشود .

 

حتما بخوانید: مراحل تجویز سمعک (کلیک کنید)

 

متخصص شنوای با صبر و حوصله کامل پاسخگوی تمامی سوالات شما در رابطه با سمعک و ... خواهد بود، پس شما باید بدون نگرانی تمامی سوالات خود را بپرسید و ابهامات خود را برطرف نمایید .

توجه داشته باشید که این تنظیمات، تنظیم اولیه سمعک بوده و ممکن است نیاز باشد بسته به شرایط شخصی زندگی شما و با توجه به درخواستها و نیازهای شنواییتان تغیرات تنظیمات در سمعک اعمال شود، برای این منظور شما باید پس از پایان هفته سوم استفاده از سمعک تمامی مشکلات و ناراحتی های ماندگار خود از سمعک را بنویسید و به شنوایی شناس ارائه کنید .

 نکته: بسیاری از این ناراحتی ها با عادت کردن به صدای جدید سمعک بعد از سه هفته استفاده از سمعک برطرف خواهد شد و شما باید تنها آن ایراداتی که بعد از گذشت این مدت احساس میکنید، را گزارش کنید .

 

استفاده از سمعک پشت گوشی چه ایراداتی دارد ؟ محدودیت های سمعک های پشت گوشی کدامند ؟ معایب اسفاده از سمعک پشت گوشی ؟

  • عدم امکان قرارگیری بر روی لاله گوش (در موارد خاص )

در موارد بسیار نادری ممکن است فرد کم شنوا در اثر بیماری، تصادف یا علتهای مادر زادی لاله گوش خود را از دست داده باشد، در این گونه افراد چون نمیتوان سمعک را در پشت گوش آنها مهار کرد امکان استفاده از این نوع سمعک وجود ندارد .

در مواردی هم ممکن است شخص در پشت گوش خود زخمی داشته باشد که قرار گرفتن سمعک بر روی آن باعث ناراحتی وی شود، در این موارد هم باید استفاده از سمعک پشت گوشی آخرین اولویت ما باشد .

برای این گونه موارد بهتر است در صورت امکان از سمعک داخل گوشی یا سایر انواع سمعکها استفاده کرد .

و در صورتی که افت شنوایی بیمار به گونه ای هست که تنها انتخاب ممکن استفاده از سمعک پشت گوشی (BTE) باشد، باید ابتدا جهت انجام اقدامات درمانی یا جراحی های لازم ارجاع داده شود و سپس برای تجویز سمعک اقدام گردد .

 

    <